3 Aralık 2013
Müzik

💿 İlk Albüm: 101 Çıktı

Post Image
Geçtiğimiz yıl Tarkan’ın bir döneme damga vurmuş şarkısı Ölürüm Sana’ya yaptıkları cover çalışması ile tüm dikkatleri üzerine çeken RockA, ilk albümünü DMC etiketiyle yayımladı. Müziğinde rock, metal ve rap öğelerini birbirine karıştırmayı seven grup albümün isminden de anlaşılacağı gibi bize bir mesaj veriyor: “RockA’ya hoşgeldiniz. Bu ilk dersimizde tanışıyoruz.”
Image buttonImage buttonImage buttonImage buttonImage buttonImage button

101 albümünün en önemli özelliklerinden birisi hiç şüphesiz şarkı yazımından kayıtlara, mix-mastering işlemlerinden video kliplerine kadar her şeyin yapımının tamamen grubun elinden çıkması. Grubun vokali ve aynı zamanda albümün prodüktörlüğünü yapan Halil Özüpek bu durumu şöyle açıklıyor: “Bu albümün bir misyonu var; RockA’yı dinleyiciye tanıtmak. Özgürce ne yapmak istiyorsak onu yapıyoruz. 101 konsept bir albüm. Konseptimiz RockA”.

Yönetmenliğini Erkan Mert Yılmaz’ın yaptığı albümün çıkış şarkısı olarak seçilen Emrin Yeter video klibi 40 kişilik Lion Prodüksiyon ekibi tarafından 26 saatlik bir çalışma ile Ankara’da çekildi. Performans ağırlık bir konsept üzerine kurulan klipte gruba 10 kişilik oyuncu kadrosu eşlik etti ve hazırlık çalışmaları 3 hafta, post prodüksiyon çalışmalarıysa 1 ay sürdü.

Image buttonImage buttonImage button
Unutulur Her Şey